Tinklaraščio archyvas

2022 m. liepos 21 d., ketvirtadienis

Donata Grakauskaitė-Šličienė "39 dovanos"

 

 ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Tai mano pirmosios psichologės knyga skirta biblioterapijai. Autorę pažįstu ir galiu teigti, jog ji puiki savo darbo žinovė. Jei ne ji ir jos pagalba – nežinau ar dar būčiau šioje žemėje. Man ji labai daug padėjo. Niekada neužmiršiu kaip liepė surašyti ant lapo namuose dalykus, kurie man teikia džiaugsmą ir liepė esant slogiai nuotaikai peržvelgti savo lapą ir išsirinkti ką veikti. Taip pat niekada nepamiršiu jos patarimo, kad esant depresijai reikia ką nors veikti, o ne gulėti lovoje. Ir iki šiol naudojuosi šiais patarimais.

Ar žinote, kas yra biblioterapija? Biblioterapija – tai terapijos būdas, kai skaitant knygas, keliami savęs pažinimo klausimai, skaitytojas užsiima savianalize ir ieško atsakymų į rūpimus klausimus. Tai būdas gilinti žinias apie save ir pasaulį iš psichologinės pusės, nukreipiantis protą užgulusias liguistas mintis pozityvia vaga. Gydomoji literatūra skatina pažvelgti iš šalies į savo jausmus, padeda išgydyti gilias ir skausmingas vidines žaizdas, suteikia bendrumo jausmą bei vidinės stiprybės, skaitytojui sužinojus, jog sunkumus patiria ne jis vienas.

Knygoje yra 39 trumpi kūriniai ir klausimai bei užduotys. Į knygą galima drąsiai rašyti ir atlikinėti užduotis. Kai kurias istorijas jau esu girdėjęs, nes teko pačiam sudalyvauti nemažai biblioterapijos seansų ir galiu teigti, jog ši terapija man labai patinka. Pirmą kartą kai turėjau biblioterapijos seansą negalėjau patikėti kiek daug visokių emocijų ir užslėptų minčių gali turėti paprasta ir atrodo vaikiška istorija. Ir kiek daug galima suprasti apie save.

Ši knyga tikrai nebus tokia, kad perskaitysi per kelias valandas lyg romaną. Oi ne. Prie kiekvieno teksto ar eilėraščio reikės padirbėti ir tikrai neskubant niekur. Šį atsiliepimą rašau peržvelgęs knygą nuodugniai, bet dar neatlikęs užduočių. Manau šiai knygai „įveikti“ reikia 39 dienų.

Tikrai labai rekomenduoju šią knygutę, kas nori pasigilinti į save ir padėti sau pasijusti geriau. Biblioterapija yra tikras džiaugsmas, bent jau man. Labai ilgiuosi dienos psichikos stacionaro biblioterapijos valandėlių, nes kartu su grupe žmonių galima ilgai diskutuoti apie skaitytą tekstą ir suprasti ne tik save, bet ir aplinkinius.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą